Gwiazdą piątkowego wieczoru Tauron Life Festival Oświęcim 2018 był Carlos Santana - uhonorowany w tym roku nagrodą Peacemakera.

Carlos Santana (fot. Artur Rakowski/Kronika24.pl)Carlos Santana (fot. Artur Rakowski/Kronika24.pl)

To drugi artysta po zespole Scorpions, który otrzymał tę nagrodę z rąk szefa festiwalu Darka Maciborka. Wirtuoz gitary zaprezentował publiczności swoje największe przeboje zarówno te sprzed lat jak "Europa" czy "Samba Pa Ti" jak i te z przełomowej płyty "Supernatural". Gdy ze sceny leciały dźwięki "Maria Maria", "Corazon Espinado" czy "Smooth" nogi same układały się do tańca, a ręce do oklasków.

Po dwugodzinnym secie nastąpiła przerwa, podczas której większość osób opuściła teren festiwalu pozbawiając się tym samym możliwości zapoznania z przesympatyczną węgierską wokalistką Verą Jonas. Jej zachrypnięty głos przywodzący na myśl dokonania Sheryl Crow korespondował z nieschodzącym z twarzy uśmiechem i wielką sceniczną energią.

Ci co nie widzieli mogą żałować. W sobotę, 16 czerwca przed nami ostatni dzień festiwalu, punkowy koncert, legendarni Stranglersi i na koniec finałowe odliczanie zespołu Europe.

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!

Konkursy