Fala muzycznego orzeźwienia zalewa Warszawę. Drugi koncert trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata odbędzie się 21 lipca w amfiteatrze w Parku Sowińskiego.

Cydr Lubelski Spragnieni Lata 2018 (fot. org.)Cydr Lubelski Spragnieni Lata 2018 (fot. org.)

Zagrają Smolik//Kev Fox, Marcelina, Kasia Lins oraz grupa Bitamina, jedno z największych odkryć polskiej sceny alternatywnej. Wstęp wolny.

W tym roku Spragnieni Lata mają nieziemską energię - a muzyczne lato z Cydrem Lubelskim dopiero się rozkręca.

- W Warszawie do grupy wyjątkowych artystów trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata dołączy Bitamina, grupa niezwykłych muzyków, którzy nie oglądają się na chwilowe mody i wciąż eksperymentują. Nie mogę doczekać się ich występu - zapowiada Robert Walewski, współtwórca trasy i brand manager Cydru Lubelskiego.
Ostatnia płyta zespołu „Kawalerka” szybko zdobyła serca słuchaczy i uznanie krytyki. W tym roku publiczność porwał najnowszy utwór Bitaminy pt. „Nikt”, nagrany z Dawidem Podsiadło. Zaprezentowany pod koniec czerwca teledysk do tej piosenki stał się hitem YouTube’a. Nakręcona w Gruzji produkcja w kilka dni przekroczyła milion wyświetleń.

- Szukając w muzyce ciągłych zaskoczeń i kreatywnego podejścia musieliśmy postawić na Bitaminę, która jest jednym z najbardziej oryginalnych projektów na polskiej scenie. To grupa utalentowanych i wszechstronnych artystów, omijających wydeptane ścieżki, cały czas szukająca nowych dróg i nie uznająca w swojej twórczości żadnych ograniczeń. Niewielu muzyków potrafi tak brawurowo łączyć alternatywę z przebojowością i sprawnie poruszać się między różnymi gatunkami. Idąc na koncert Bitaminy możemy być pewni, że nie będziemy się nudzić nawet przez sekundę, a opowiadane przez chłopaków historie zostaną z nami na długo – mówi Tymon Tymański, dyrektor artystyczny trasy.
 
- Swoim niekonwencjonalnym podejściem Bitamina z pewnością świetnie wpisze się w klimat trasy, tworzony przez oryginalne aranżacje, bezkompromisowe brzmienia i pozytywną energię. Naszych artystów wyróżnia autentyczność, podążanie własną drogą i ciągłe poszukiwanie nowych muzycznych receptur. Ta mieszanka porwała już niejedno miasto w ciągu poprzednich edycji i jesteśmy przekonani, że podobnie będzie w Warszawie - podkreśla Robert Walewski.

Obok Bitaminy w amfiteatrze Parku Sowińskiego wystąpią Kasia Lins z materiałem z nowego krążka, Marcelina z melodyjnymi, popowymi piosenkami podrasowanymi elektronicznym brzmieniem oraz energetyczny, taneczny projekt duetu Smolik//Kev Fox.

Sobotni koncert rozpocznie się o godz. 18. Występom Spragnionych Lata artystów towarzyszyć będą strefy orzeźwienia i fotografii: Cydrotruck – mekka dla szukających orzeźwienia oraz Instax – strefa kultowego aparatu do fotografii natychmiastowej. Będą też konkursy, a wśród nagród - wejściówki do strefy VIP, płyty z autografami, możliwość zajrzenia na backstage i spotkania z gwiazdami trasy.

Koncerty poprowadzi popularna piosenkarka i dziennikarka muzyczna Kasia „Novika” Nowicka, która jest też autorką cyklu wideo wywiadów z artystami.
Po koncercie w Warszawie najbardziej energetyczna trasa tego lata zawita do Gdańska (4 sierpnia) i Poznania (11 sierpnia), a wielki finał odbędzie się 15 września podczas Lubelskiego Święta Młodego Cydru w Lublinie. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

KONCERTOWY ROZKŁAD JAZDY
14.07.2018 - WROCŁAW, Plac Nowy Targ
21.07.2018 - WARSZAWA, Amfiteatr Wolskiego Centrum Kultury w Parku Sowińskiego
04.08.2018 - GDAŃSK, Stocznia Gdańska
11.08.2018 - POZNAŃ, Jezioro Maltańskie
15.09.2018 - LUBLIN, Błonia pod Zamkiem Lubelskim
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!

Konkursy