Czas biegnie nieubłaganie. W tym roku po raz piąty na śląskie tory wyjedzie ,,Blues Bana - Bytomski Tramwaj Bluesowy".

5 lat z Blues Baną (fot. org)5 lat z Blues Baną (fot. org)

Nadchodzi pora, by po raz kolejny zaprosić wszystkich pasjonatów bluesowy dźwięków na ulicę Piekarską w Bytomiu do bany pełnej bluesa. Tegoroczne muzykowanie odbędzie się w tramwaju typu ,,N” - popularnej bytomskiej ,,Ence” Będzie ona kursować na linii nr 38 w Bytomiu, w sobotę 2 września w godzinach od 12:30 do 18:30.
Projekt ,,Blues Bana - Bytomski Tramwaj Bluesowy" realizowany jest z inicjatywy bluesmana Krzysztofa Wydro, przy wsparciu organizacyjnym Tramwajów Śląskich S.A. i KZK GOP. Ta nietypowa forma muzykowania w wagonie tramwajowym z każdą edycją gromadzi coraz to większe grono muzyków i słuchaczy.
Od samego początku pomysłowi przyklasnął Zarząd Tramwajów Śląskich S.A., który dostrzegł pasję oraz potencjał pomysłodawców na realizację nietypowego jam session, w zabytkowym tramwaju. Na przełomie lat impreza ta rozrasta się, czego najlepszym dowodem na to była ubiegłoroczna zmiana wagonu. Zmiana ta, to efekt rosnącej frekwencji – zarówno słuchaczy, jak i samych muzyków. Wielu ludzi przyjeżdża tego dnia do Bytomia na ul. Piekarską właśnie po to, by posłuchać muzyki na żywo w tramwaju. Warto zaznaczyć, iż Blues Bana to także świetny sposób na popularyzację bluesa wśród przypadkowych pasażerów. – Mówi Andrzej Zowada rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich S.A.
Sukces pierwszej edycji projektu ,,Blues Bany" spowodował, że impreza ta na stałe wpisała się w wydarzenia odbywające się w Bytomiu. W tym roku obchodzimy już 5 jubileuszową edycję muzycznego tramwaju. Dlatego też, po raz kolejny chcemy zaprosić wszystkich muzyków oraz słuchaczy na ul Piekarską w Bytomiu do bany pełnej bluesa. – Mówi Krzysztof Wydro organizator projektu ,,Blues Bana – Bytomski Tramwaj Bluesowy”.
Początkowo Blues Bana odbywała się w zabytkowym wagonie typu N, z racji licznie przybywających słuchaczy podczas trzeciej i czwartej edycji poprosiliśmy Tramwaje Śląskie S.A. o zamianę wagonu na większy. W tym roku postanowiliśmy powrócić do kultowej bytomskiej ,,Enki”, którą na co dzień jeździ na ulicy Piekarskie w Bytomiu. Liczymy, że i tym razem tak jak w latach ubiegłych, pogoda nam dopisze i sobotnie popołudnie w ,,Ence'' na ulicy Piekarskiej upłynie nam w dobrej aurze przy rytmach śląskiego bluesa, ku uciesze wielu miłośników tej muzyki – dodaje Krzysztof Wydro.
Szczegółowe informacje dotyczące imprezy można znaleźć na facebookowym profilu "Blues Bany" i na stronie www.tramwajeslaskie.eu.

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!