Start IV edycji akcji Rower Pomaga w Katowicach. To już IV edycja akcji Fundacji Arka, w której zamieniamy rowerowe kilometry na wymarzone rowery dla dzieci.

Happening na rynku w Katowicach (fot. org.)Happening na rynku w Katowicach (fot. org.)

W tym roku kilometry można wpisywać na stronie www.rowerpomaga.pl lub w aplikacji Endomondo. W akcję aktywnie włączyły się także Katowice.

Katowice kochają rowery – tutaj każdy sezon jest rekordowy, bo miasto mocno w rowery inwestuje.
- Katowice to miasto z każdym rokiem coraz bardziej przyjazne rowerzystom. Inwestujemy znaczne środki w rozbudowę infrastruktury rowerowej – w zeszłym roku wydaliśmy na ten cel ponad 7 mln zł, a w tym roku będzie to o blisko milion złotych więcej. Sieć wypożyczalni rowerów w Katowicach cały czas rośnie. W tym roku mieszkańcy będą mogli korzystać z blisko 400 rowerów w 52 stacjach. Podjąłem także decyzję, by system funkcjonował do połowy grudnia – by poza mieszkańcami mogli z niego także korzystać goście Szczytu Klimatycznego. Będzie to świetna okazja, by popularyzować korzystanie z roweru na przełomie jesieni i zimy - mówi prezydent Marcin Krupa. – W ubiegłym sezonie w systemie mieliśmy zarejestrowanych ponad 20 tys. osób, które łącznie ponad 100 tysięcy razy wypożyczyły rower. To pokazuje, że sprawdza się nasza strategia ukierunkowana na wykorzystywanie jednośladów zarówno w celu rekreacyjnym, jak i transportowym – dodaje prezydent.

Wszystkich korzystających z rowerów prezydent zachęcał do uruchamiania aplikacji Endomondo lub wpisywania kilometrów na stronie. Za każdy milion kilometrów, które rowerzyści dodadzą do rywalizacji, Fundacja Arka przekazuje rower organizacji. W Katowicach za pobijane rekordy i popularyzację jazdy rowerem trzy rowery już dziś przekazano dla placówki opiekuńczo-wychowawczej Zgromadzenia Sióstr Św. Jadwigi, by przejechanych kilometrów było jeszcze więcej! Miasta, które uzbierają najwięcej kilometrów rywalizują o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2018 w ramach akcji Rower Pomaga.

Tradycyjnie w akcji łączymy tematykę ekologiczną ze społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl. – Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze, o ile ograniczyli emisję CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem. Zeszłoroczna akcja okazała się dużym sukcesem. Przejechaliśmy ponad 5 milionów kilometrów na rowerach i rozdaliśmy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych 82 wymarzone rowery. W akcji kilometry wpisało nam ponad 27 tysięcy uczestników – podsumowuje Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji.
(UMK)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!