Konie służbowe z chorzowskiej i częstochowskiej jednostki przeszły egzamin II stopnia sprawdzający ich umiejętności.

Egzamin policyjnych wierzchowców (fot. policja)Egzamin policyjnych wierzchowców (fot. policja)

Pokonując przeszkody musiały wykazać się posłuszeństwem i odwagą. Dziesięć wierzchowców zaliczyło wszystkie zadania kontrolne, jakim zostały poddane. Dzięki temu kolejny rok będą wspomagać policjantów w czasie codziennej służby.
Atestacja jest sprawdzianem dla koni, podczas którego muszą one wykazać się odwagą i posłuszeństwem. Konie pod nadzorem swoich podopiecznych przeszły test sprawności użytkowej, pokonując nietypowe przeszkody m.in. szlaban, beczki, w tym także płonące przedmioty, a wszystko to przy odgłosie wystrzałów. Atestacja, którą rumaki przeszły pozytywnie, przebiegła pod okiem koordynatora z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
Koń policyjny powinien być przede wszystkim spokojny i opanowany. Zwierzę nie może nerwowo reagować na odgłosy wystrzałów, ujadanie psów, czy głośne zachowania tłumu. Między innymi temu służy atestacja. Jeździec wraz z rumakiem musi zaprezentować umiejętność jazdy w szykach oraz w różnego rodzaju konfiguracjach. Dużą sztuką jest panowanie nad koniem w trudnych warunkach. Jeźdźcy i ich konie spisali się na medal. Wszystkie konie pomyślnie przeszły ten egzamin i otrzymały atest II stopnia na najbliższy rok.
(KWP)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!