W dniu Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy mieszkańców do uczestnictwa w specjalnie przygotowanych przez Warszawę wydarzeniach - warsztatach tworzenia kotylionów, lekcjach historii, pokazach uzbrojenia i przejażdżki historycznym tramwajem.

Piknik historyczny na Trakcie Królewskim (fot. org.)Piknik historyczny na Trakcie Królewskim (fot. org.)

W dwóch stoiskach edukacyjno-informacyjnych będą rozdawane kokardy narodowe ze specjalnymi życzeniami od prezydent stolicy. Pierwsze stoisko będzie umiejscowione przy pomniku Kopernika na Krakowskim Przedmieściu, czynne w godzinach 10.00-14.00. Do drugiego stoiska, w godzinach 11.00-19.00, zapraszamy na plac Zamkowy, gdzie odbędą się warsztaty z tworzenia kotylionów. Tam także będzie można otrzymać gotowe kokardy narodowe.

Również na placu Zamkowym odbędzie się lekcja żywej historii, którą poprowadzi Grupa Rekonstrukcji Historyczno-Filmowej Bemowo. Żołnierze w mundurach z różnych epok opowiedzą ciekawostki dotyczące czasów, z których pochodzą ich stroje i broń, a na wszystkich będzie czekała wojskowa grochówka.
Pamiątki z pikniku zapewni fotobudka, która bezpłatnie wykona zdjęcia.

Dodatkową atrakcją będzie historyczny Tramwaj Niepodległość jeżdżący na trasie:.
Czynszowa – Stalowa – 11 Listopada – Jagiellońska - rondo Starzyńskiego - most Gdański- rondo Radosława- Okopowa – Towarowa - pl.Zawiszy - pl.Narutowicza

Będzie można do niego wsiąść na każdym przystanku. Wycieczkę urozmaici przewodnik, który opowie ciekawostki o mijanych miejscach. Tramwaj będzie kursował w godzinach 12.00-17.00, a przejazd całej trasy zajmie 40 minut.  
(UMW)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!