Nowe Veturilo już działa. Od środy, 1 marca warszawiacy mogą już wypożyczać nowe rowery, korzystając z nowoczesnych terminali i specjalnie przygotowanej aplikacji.

Uruchomienie Veturilo (fot. pras.)Uruchomienie Veturilo (fot. pras.)

Ogółem w szóstym sezonie Veturilo do dyspozycji rowerzystów będzie aż 316 stacji (obecnie uruchomiono już ponad 93 proc. z nich) i 4660 rowerów. W tym 60 rowerków dziecięcych, 45 tandemów i 100 rowerów elektrycznych (10 stacji w rejonie skarpy zostanie uruchomionych od 1 czerwca).

Nowe jednoślady mają wygodniejszą kierownicę, obrotowy dzwonek, przedni bagażnik i szerokie, nieprzemakalne siodełko. Na każdym z nich umieszczono kod QR, który umożliwia jego szybkie wypożyczenie (bez terminala, przez aplikację mobilną).

Nowoczesne terminale z kolorowym wyświetlaczem i ekranem dotykowym, zapewniają  obsługę płatności zbliżeniowych i są wyposażone w uniwersalną pompkę rowerową. Jednoślady można wypożyczać i zwracać za pomocą aplikacji mobilnej, a każdy stojak ma diodę, sygnalizującą czy dany rower jest sprawny i można go wypożyczyć.

Wszelkie zgłoszenia i uwagi dotyczące funkcjonowania systemu są przyjmowane – przez całą dobę – przez Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

W ubiegłym sezonie rowery były wypożyczane 1 866 423 razy, a do grona użytkowników dołączyło 70 771 osób.

Od startu systemu w sierpniu 2012 r. miejskie rowery wypożyczano 7 919 556 razy, a w systemie zarejestrowało się 445 495 użytkowników. 

(UMW)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!