Od piątku do niedzieli, 17-19 marca, odbędą się Warszawskie Dni Rodzinne czyli animacje, warsztaty i lekcje pokazowe skierowane zarówno do dzieci, jak i rodziców.

fot. org.fot. org.

Już dziewiąty raz w Warszawie organizowane są Dni Rodzinne. Będą to między innymi warsztaty plastyczne z językiem angielskim, robotyki, zajęcia z matematyką na wesoło, czy kurs tworzenia witraży. Podczas Warszawskich Dni Rodzinnych zapraszamy na wystawy, spektakle, seanse w stołecznych muzeach (w Muzeum Domków dla Lalek, POLIN, Zamku Królewskim), teatrach (Studio, Guliwer) i kinach (Muranów, Iluzjon, Wisła). Aby wziąć udział w wydarzeniach, należy wejść na stronę www.warszawskiednirodzinne.pl, wybrać interesujące atrakcje i zgłosić w nich swój udział. Zajęcia są bezpłatne, natomiast liczba miejsc na część z nich jest ograniczona.

W niedzielę, 19 marca, na zakończenie, w godz. 11.00-15.00 odbędzie się Warszawski Piknik Rodzinny (Centrum Rekreacyjno-Sportowe m.st. Warszawy przy ul. Lindego 20). Podczas pikniku na rodziny czekać będą różne atrakcje, w tym spotkanie z rybką MiniMini+, Panem Bilecikiem i fotobudka. Będzie także możliwość wspólnego sadzenia roślin oraz stylizacji dziecięcych fryzur.

Szczegółowe informacje: www.warszawskiednirodzinne.pl

Warszawskie Kluby dla Rodzin

Podczas weekendu swoją ofertę zaprezentują również kluby dla rodzin dofinansowywane ze środków stołecznego ratusza. Podczas tej edycji zajęcia zorganizują: Oddział Terenowy Towarzystwa Rozwijania Aktywności Dzieci „SZANSA” Warszawa Ochota, Stowarzyszenie dla Rodzin, Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci - Mazowiecki Oddział Wojewódzki.

Stołeczny ratusz od 2011 r. dofinansowuje Warszawskie Kluby dla Rodzin, które dają możliwość spotkania się w gronie rodziców, dzielenia się problemami dotyczącymi rodzicielstwa i wychowywania dzieci. W ramach działań klubów jego uczestnicy - mamy, ojcowie, babcie, opiekunowie dzieci - mogą korzystać m.in. ze spotkań ze specjalistami, zajęć edukacyjnych, warsztatów psychoedukacyjnych i grup wsparcia dla dorosłych. W 2016 roku oferta została poszerzona o kluby,których działania skierowano do rodzin z dziećmi do 6 lat, mieszkających na obszarach rewitalizowanych Pragi-Północ, Pragi-Południe i Targówka. Dofinansowanie 12 miejsc integracji w latach 2016-2018 to blisko 1,6 mln zł, a 11 miejsc integracji na terenach rewitalizowanych - 2 mln zł.

(UMW)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!