Już w sobotę, 22 kwietnia, warszawskie zoo obchodzić będzie Dzień Ziemi. Zaś piknik „Zdrowo – rowerowo" odbędzie się także w sobotę na terenie Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego.

fot. org.fot. org.

Z tej okazji pracownicy ogrodu zapraszają do wspólnego świętowania i sadzenia kwiatów. Do obsadzenia jest trawnik w sercu ogrodu.
W godz. 11.00-14.00, zwiedzający Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie (ul. Ratuszowa 1/3) będą mogli przyłączyć się do wspólnego projektowania i obsadzenia kwiatami trawnika w sercu ogrodu – w okolicy placu zabaw. Na wyznaczonym terenie, posadzonych zostanie kilkadziesiąt roślin, głównie bylin, które stworzą kwitnącą rabatę przypominającą o tym wydarzeniu w kolejnych sezonach.
Dodatkowo, po uzyskaniu fachowych wskazówek, każdy uczestnik spotkania, otrzyma kwiat, który będzie mógł własnoręcznie posadzić w doniczce, a następnie zabrać ze sobą do domu. W ten sposób będzie on ożywiał w pamięci ideę codziennego dbania o środowisko i przyrodę.
Dla najmłodszych warszawskie zoo przygotowało dodatkowe atrakcje. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych, a także pochwalić się swoją wiedzą o ekologicznym stylu życia podczas specjalnie przygotowanego konkursu.
Celem prowadzonej corocznie akcji Międzynarodowego Dnia Ziemi jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zwrócenie uwagi na sprawy związane z ekologią i poszanowaniem bogactwa świata przyrodniczego. Właśnie z tej okazji w warszawskim ogrodzie zoologicznym będzie można dołożyć swoją małą cegiełkę do działań na rzecz niezatrutej i niezdegradowanej Ziemi. Ogród zoologiczny to idealne miejsce do pokazania ogromu bioróżnorodności na ziemi i jednoczesnego zwrócenia uwagi na zagrożenia jej funkcjonowania.

Rowerowy tor przeszkód, warsztaty edukacyjne, konkurencje sportowe, nauka udzielania pierwszej pomocy, gry, zabawy i konkursy – każdy znajdzie coś dla siebie podczas pikniku „Zdrowo – rowerowo", który odbędzie się już w najbliższą sobotę na terenie Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego przy ul. Sołtyka 8/10. Stołeczni strażnicy miejscy zapraszają wszystkich warszawiaków i gości stolicy na pełen atrakcji, rodzinny piknik rowerowy.
W najbliższą sobotę 22 kwietnia w godzinach 11:00–16:00 na gości Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego będzie czekać wiele atrakcji, które zapewnią zabawę dzieciom i aktywne spędzenie dnia dorosłym.
Na wszystkich, którzy chcą spędzić czas przyjemnie, pożytecznie i aktywnie, czekać będą m.in.:
rowerowy tor przeszkód,
znakowanie rowerów (należy zabrać ze sobą dowód tożsamości oraz dowód zakupu lub kartę gwarancyjną roweru),
nauka bezpiecznego przewozu jednośladów,
możliwość przetestowania alkogogli,
nauka udzielania pierwszej pomocy,
warsztat rowerowy – nauka naprawy i konserwacji roweru
możliwość sprawdzenia znajomości przepisów ruchu drogowego w sali multimedialnej warsztaty edukacyjne w tramwaju,
konkursy z nagrodami
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!