KALENDARIUM 

Poprzedni Czerwiec Następny
Pon Wt Śr Czw Pią Sob Nie
28 29 30 31
1  
2  
22  
25  
28  
1

Pod patronatem 

W czwartek, 6 lipca, z okazji wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Polsce, na błoniach PGE Narodowego w Warszawie odbędzie się polsko-amerykański piknik wojskowy.

Organizatorem imprezy jest Ministerstwo Obrony Narodowej, Ambasada USA w Warszawie oraz PGE Narodowy.
Polsko-amerykański piknik wojskowy w Warszawie (fot. pras.)Polsko-amerykański piknik wojskowy w Warszawie (fot. pras.)

Rosomaki, Leopardy, ale też prezentacje indywidualnego wyposażenia pilota F-16, żołnierzy jednostek Wojsk Specjalnych czy Żandarmerii Wojskowej -  to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na gości pikniku.
W strefie wojskowej swoje wyszkolenie zaprezentują żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego. Dynamiczne pokazy walki wręcz to początek zaplanowanych na ten dzień atrakcji. Wśród wielu wydarzeń nie zabraknie miejsca na spotkania z grupami rekonstrukcji historycznej - będą m.in. członkowie Chorągwi Husarskich Najjaśniejszej Rzeczypospolitej oraz stowarzyszeń związanych z husarią. Od godziny 17.00 w strefie Wojsk Obrony Terytorialnej obecni będą żołnierze Armii Krajowej, którzy chętnie podzielą się swoimi wspomnieniami i doświadczeniami.

Podczas pikniku funkcjonował będzie punkt rekrutacyjny żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, które  przygotowały również stanowisko oceny potencjału fizycznego. Możliwe będzie wykonanie badania struktury ciała oraz wskaźników BMI i BFI -  osoby badane otrzymają wydruk swoich wyników, a także konsultację jak je interpretować. Przez cały dzień obecne będą na pikniku wojskowe uczelnie, a pracownicy i studenci odpowiedzą na każde pytanie dotyczące oferty tych uczelni.    
Na błoniach PGE Narodowego w Warszawie będzie można zobaczyć także wystawę zbiorów Muzeum Wojska Polskiego i posłuchać koncertu orkiestr wojskowych. Podczas pikniku będzie można spróbować wojskowego chleba, poznać jego recepturę i zobaczyć, jak działa polowa piekarnia. Oczywiście nie zabraknie też wojskowej grochówki.
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!