Figura Kamila Grosickiego wykonana w skali 1:1, 7-metrowy pojazd Batmana czy magiczny świat kucyków Pony to tylko niektóre z eksponatów, które można oglądać podczas międzynarodowej wystawy klocków Lego.

Pojazd bohatera filmu Batman (fot. Darek Golik/PGE Narodowy)Pojazd bohatera filmu Batman (fot. Darek Golik/PGE Narodowy)

Tegoroczna ekspozycja, która zagościła na PGE Narodowym składa się z nowych, nieprezentowanych wcześniej w Polsce eksponatów, pochodzących z wielu krajów europejskich. Wystawę można oglądać od 16 grudnia 2017 roku do 25 marca 2018 roku.

PGE Narodowy stał się mekką gigantów stworzonych z klocków LEGO. Nowa, nieprezentowana nigdzie w Polsce wystawa złożona jest z największych i najbardziej imponujących figur znanych i lubianych postaci świata sportu, nauki, filmu i bajek.

— Naszym celem było stworzenie bezprecedensowego eventu z klockami LEGO. Postanowiliśmy więc sprowadzić najznakomitsze eksponaty z całej Europy. Tylko zaprezentowanie najlepszych i największych modeli z całego kontynentu daje nam możliwość stworzenia ekspozycji, która nie ma sobie równych spośród wszystkich, jakie dotąd można było zobaczyć w naszym kraju — mówił Rafał Szymański, organizator wystawy.

W imieniu Jakuba Opary, Prezesa Zarządu Spółki Pl.2012+, wystawę otworzyła Monika Borzdyńska, Dyrektor ds. Komunikacji, Promocji i Marketingu a także rzecznik prasowy PGE Narodowego. — Jest mi niezmiernie miło, że w Domu Polskiej Reprezentacji w Piłce Nożnej zagościły wykonane z tak niezwykłą precyzją i kunsztem figury selekcjonera Adama Nawałki oraz znakomitego piłkarza Kamila Grosickiego. Z pewnością będą one przypominać o licznych sukcesach, jakie nasza reprezentacja odnosiła na PGE Narodowym — mówiła Monika Borzdyńska. — Jestem pod wielkim wrażeniem całej wystawy i bardzo cieszy mnie fakt, że ma ona walor edukacyjny. Szkielet oraz poszczególne elementy ciała człowieka wykonane z klocków LEGO mogą posłużyć za przystępny dla dzieci i młodzieży element naukowy, który warto wykorzystać w edukacji najmłodszych. Wystawa ma charakter wielopokoleniowy dlatego każdy znajdzie w niej element nie tylko ze swojego dzieciństwa — dodała.

Gwiazdy sportu z klocków LEGO

Podczas konferencji prasowej zapowiadającej wystawę na PGE Narodowym została premierowo odsłonięta figura Kamila Grosickiego wykonana w całości z klocków LEGO. Kamil Grosicki został przedstawiony w pozycji ukazującej euforię po zdobyciu gola. Jego figura powstała z 65.000 klocków. Nie zabrakło też figury selekcjonera Reprezentacji Polski Adama Nawałki, który został zbudowany z około 74.000 klocków. Figura pokazuje trenera siedzącego w fotelu na ławce trenerskiej w skupieniu śledzącego wydarzenia na boisku.

Najlepszą polską tenisistkę Agnieszkę Radwańską zbudowano z 40.000 klocków. Postać ma 172 cm wzrostu i została przedstawiona w trakcie serwisu. Marcin Gortat natomiast, mierzący 214 cm sportowiec a zarazem jedyny Polak w historii NBA, który awansował do jej finału został zbudowany ze 120.013 elementów - jako symbol wspierania fundacji Marcina Gortata MG13. Koszykarz trzyma w rękach piłkę, również zbudowaną z klocków.

Strefa bajek

Nie tylko na najmłodszych czeka wspaniała, niezwykle kolorowa i radosna strefa bajek. Zobaczymy wioskę smerfów, zaczarowaną krainę księżniczek, wyspę z filmu "Angry Birds", magiczny świat kucyków Pony i poznamy tajemnice "Alicji z Krainy Czarów".

Pojazd bohatera filmu Batman

Na fanów super bohaterów czeka wspaniała atrakcja – rekonstrukcja 7-metrowego pojazdu Batmana™. Zbudowanemu z 900.000 klocków Batmobilowi towarzyszy wykonana w skali 1:1 figura Batmana™. Dopełnieniem historii o człowieku-nietoperzu jest ogromne miasto Gotham City. Jeżdżący samochód Batmana™, grota bohatera, wieżowiec Wayne Tower i uruchamiane przyciskiem pociągi to tylko niektóre atrakcje tej imponującej, interaktywnej makiety wybudowanej z 270 000 klocków. Niezapomniane wrażenia zapewniają również figury super bohaterów wykonane w skali 1:1. Podziwiać można rekonstrukcje Spidermana™, Kapitana America™, Thora™, Iron Mana™ oraz Hit wystawy ponad 2,5 metrowego Hulka™. Z klocków powstały nie tylko fikcyjne postacie, ale również sławni artyści i odkrywcy. Fryderyk Chopin, Jan Sebastian Bach i Mikołaj Kopernik zostali wybudowani w naturalnych rozmiarach.

Największy na świecie Diabelski Młyn

Model ma 4 metry wysokości i w całości (łącznie z linkami pełniącymi funkcję przęseł) składa się z elementów wyprodukowanych przez Lego. Zachwyt nie tylko w najmłodszych wzbudza fakt, że ten klockowy kolos potrafi się kręcić.

Kapitol

Wykonana z 1 miliona 236 tysięcy klocków w skali 1:40 niezwykła budowla przedstawia waszyngtońską siedzibę Kongresu Stanów Zjednoczonych. Kunszt budowniczego podkreśla misternie wykonana kopuła mierząca 1,7 m. Prace nad modelem trwały 6 lat. Budynek wraz z otoczeniem zajmuje 25 m2.

Architektura

Na PGE Narodowym nie zabraknie również wielkich budowli ukazujących architekturę dawną i współczesną m.in. gmach dworca w Paryżu, operę w Budapeszcie i londyńskie obserwatorium astronomiczne.

Human Body - nietypowa lekcja biologii

Fascynujące modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka, pozwalają najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania i budowy ludzkiego ciała. Naukę ułatwią i uprzyjemnią eksponaty wykonane z klocków, natomiast opisy i schematy pomogą przyswoić zagadnienia z zakresu anatomii. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowanie podstawowe narządy człowieka, takie jak: mózg i serce, jak również układy: oddechowy, pokarmowy i kostny.

Wielka kolekcja STAR WARS

W Warszawie organizatorzy przygotowali specjalną strefę Gwiezdnych Wojen, w której fani znajdą między innymi bogatą kolekcję ponad 100 autorskich eksponatów przedstawiających najbardziej znane sceny, statki, postaci oraz bitwy z tej kultowej serii. Jedną z najbardziej spektakularnych budowli jest składająca się z 250.000 klocków makieta Bitwa o Scariff. W mające miejsce „bardzo dawno temu w odległej galaktyce” wydarzenia pomoże przenieść się multimedialna prezentacja opisująca miejsca i wydarzenia sagi.

Helicarrier i Strefa Fantasy

Ponad 5-metrowy fikcyjny, latający lotniskowiec agencji obrony S.H.I.E.L.D występujący w amerykańskich komiksach to jeden z super modeli tegorocznej edycji na PGE Narodowym. Świat magii, niezwykłości i fikcji znany z gier i filmów został przestawiony z klocków. Odkryj fantastyczne królestwa elfów, stworów, kosmicznych piratów i innych w dziale fantasy. Zobacz niekończące się bitwy pomiędzy dobrem a złem!

Fun Park - Strefa zabawy klockami

Międzynarodowa Wystawa Budowli z Klocków Lego daje nie tylko dzieciom, ale i dorosłym możliwość niezwykłej zabawy. Na specjalnie wydzielonej powierzchni 500 m2 Fun Parku znajduje się strefa Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji. W Warszawie można „rysować” i „pisać” klockami, a stworzone przez dzieci samochody z klocków mogą zjeżdżać z pochylni lub skakać na dedykowanych skoczniach.

Wystawa na PGE Narodowym potrwa od 16 grudnia do 25 marca 2017 roku.
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!