KALENDARIUM 

Poprzedni Czerwiec Następny
Pon Wt Śr Czw Pią Sob Nie
28 29 30 31
1  
2  
22  
25  
28  
1

Pod patronatem 

W maju 2018 jeden z najpiękniejszych żaglowców Polski – „Dar Młodzieży” rozpocznie rejs dookoła świata.

Dar Młodzieży (fot. pras.)Dar Młodzieży (fot. pras.)

Statek zabierze ze sobą na pokład ponad setkę młodych ludzi, którzy kochają morze i chcą stać się częścią tej wielkiej przygody. Ty też możesz tam być.

Co zrobić, żeby popłynąć?
Obywatele Polski w wieku 18-26 lat, za pośrednictwem aplikacji Rejs Niepodległości
https://apps.facebook.com/rejs-niepodleglosci/ - na Facebooku przesyłają zdjęcia lub krótkie filmy (do 2 minut), gdzie w roli „Młodego Ambasadora” przedstawią piękno swojej „małej Ojczyzny” – przestrzeni geograficznej, społecznej lub kulturowej, w której żyją i z którą są emocjonalnie związani i dzięki niej chcieliby pokazać i promować Polskę.
Zgłoszenia są przyjmowane do 10 stycznia 2018r.
Internauci głosują na wybrane zdjęcie lub film, a o zakwalifikowaniu do II etapu decyduje ilość głosów uzyskana do godziny 23.59 14 stycznia 2018 roku.
Drugi etap konkursu to test wiedzy z zakresu historii działań niepodległościowych od Powstania Kościuszkowskiego do odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 r., podstaw wiedzy żeglarskiej oraz tematu morze w Biblii.

Inauguracja Rejsu Niepodległości
3 maja 2018 roku na Bulwarach Wiślanych w Krakowie nastąpi oficjalna inauguracja Rejsu Niepodległości podczas, której odbędzie się premiera prezentacji multimedialnej.
Rejs na „Darze Młodzieży” zakończy się podczas 34. Światowych Dni Młodzieży w Panamie w dniach 22-27 stycznia 2019 r. Każdy uczestnik popłynie żaglowcem  na jednym z odcinków dookoła świata oraz będzie miał możliwość uczestnictwa w spotkaniu z Papieżem Franciszkiem.
W marcu 2019 roku "Dar Młodzieży" powróci do Polski.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na fanpage: WWW.FACEBOOK.COM/REJSNIEPODLEGLOSCI
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!