Targi RYBOMANIA w Poznaniu co roku przyciągają kilkadziesiąt tysięcy pasjonatów wędkarstwa. Wśród nich znajdują się prawdziwe gwiazdy wędkarskiego świata i nie inaczej będzie w tym roku.

Wędkarstwo – pasja czy sport ekstremalny? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jedni zasiadają nad wodą, by złapać oddech od codziennych wyzwań, inni szukają przygody i wyzwań, a ich celem są gigantyczne ryby, których rozmiary trudno sobie wyobrazić. Zarówno jedni jak i drudzy pojawią się na targach Rybomania w Poznaniu, które rozpoczną się 17 lutego i potrwają do niedzieli.

Podczas tegorocznych targów będzie można spotkać się między innymi z Philippe Careme, wędkarzem z ponad 40 letnim bagażem doświadczeń i ponad setką złowionych sumów o długości powyżej 200 cm, w tym  największego suma albinosa (maj 2012).

Nie zabraknie również triumfatorów prestiżowych zawodów. Pokazy na Gigantycznym Akwarium poprowadzi między innymi LucCoppens jest znany jako jeden z najbardziej doświadczonych w Europie wędkarzy specjalizujących się w łowieniu ryb drapieżnych. Jego kariera to nie tylko wspaniała przygoda, ale także osiągnięcia mistrzowskiej wagi. LucCoppens m.in. zdobył trzy razy z rzędu zdobył mistrzostwo w zawodach BelgiumPredator Championship, a złowiony przez niego szczupak o długości 133,6 cm to rekordowy okaz w Belgii.

Gościem tegorocznej RYBOMANII w Poznaniu będzie również sir Bob Nudd, najbardziej utytułowany wędkarz spławikowy na świecie. Przez dwadzieścia lat zdobył na mistrzostwach świata jedenaście złotych medali - cztery indywidualnie i siedem razem z drużyną. Na swoim koncie ma takie okazy jak ważący 160 kg rekin rafowy złowiony na Wyspach Bahama, 9-kilowy karp czy łososie o wadze 20 kg.

Na wędkarskim firmamencie RYBOMANII zabłysną również takie sławy Alan Blair czy Frédéric Julian, a także polscy mistrzowie wędki, w tym Mariusz Getka - 3-krotny mistrz starego kontynentu, 9-krotny Mistrz Polski, 5-krotny zdobywca Grand Prix Polski w łowieniu na przynęty sztuczne z dryfujących łodzi, Robert Taszarek - wielokrotny zwycięzca cyklu zawodów Grand Prix Polski i wielu innych utytułowanych wędkarzy. Targi będą stanowiły doskonałą okazję, by poznać ich techniki i sposoby na naprawdę dużą rybę.

Piotr Boufał (fot. pras.)Piotr Boufał (fot. pras.)

Wśród zaproszonych gości pojawią się łowcy niezwykłych okazów ryb mierzących często ponad 2 metry.
W tym roku wśród zaproszonych przez organizatorów gości pojawią się łowcy olbrzymich sumów. Gwiazdą pokazów na Gigantycznym Akwarium będzie między innymi Wojciech Andrzejak, który może pochwalić się aż 63 okazami o długości ponad dwóch metrów, w tym największym – mierzącym 263 cm.Niezliczone ilości sumów w tym smoki powyżej 220 cm złowione nad Polskimi wodami na swoim wędkarskim koncie posiada również Piotr Boufał. Z nim również będzie można spotkać się podczas targów RYBOMANIA.
Międzynarodowe Targi Poznańskie odwiedzi także Philippe Carême, wędkarz z ponad 40-letnim bagażem doświadczeń, który złowił ponad 100 sumów powyżej 200 cm w tym największego suma albinosa!

Gigantyczne Akwarium w 2016 roku (fot. Maja Kasztelan/pras.)Gigantyczne Akwarium w 2016 roku (fot. Maja Kasztelan/pras.)

Gigantyczne Akwarium stanie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich

Olbrzymi zbiornik o pojemności 23 tysięcy litrów przyjedzie z Portugalii i stanie się głównym areną prezentacji podczas Targów Wędkarskich RYBOMANIA.

Akwarium, które sprowadzą organizatorzy RYBOMANII to największy w Europie mobilny zbiornik, wykorzystywany do pokazów wędkarskich oraz nurkowania. Jego długość to ponad 10 metrów! Na czas targów akwarium zostanie zarybione wieloma odmianami ryb występującymi w polskich wodach. Nie zabraknie w nim szczupaków, leszczy, jesiotrów, karpi, gigantycznych sumów, a także prezentujących się niezwykle malowniczo pstrągów potokowych, źródlanych, tęczowych i bursztynowych.

Tak ogromny zbiornika i obfitość zgromadzonych w nich gatunków ryb to nie lada gratka dla dorosłych, a już na pewno ogromna frajda dla dzieci. To właśnie dla nich organizatorzy RYBOMANII zapoczątkowali kilka lat temu akcję „Gigantyczne Akwarium dla najmłodszych”, w ramach której zorganizowane grupy szkolne i przedszkolne, po wcześniejszym zgłoszeniu u organizatora, nieodpłatnie będą mogły zobaczyć akwarium na dwa dni przed rozpoczęciem targów, w dniach 15-16 lutego. Co roku zapraszamy najmłodszych na tę niezwykłą lekcję przyrody. W 2016 roku odwiedziło nas ponad 600 dzieci w ciągu jednego dnia. Te, które do nas przyjdą w tym roku nie tylko będą mogły zobaczyć wspaniałe ryby, ale także dowiedzieć się ciekawych rzeczy o ich podwodnym życiu. Opowiadać o tym będzie niezastąpiony w tej roli Pan Jerzy Musiał, Prezes Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg w Poznaniu. – informuje Piotr Kamiński, Dyrektor Projektu. Zapisy grup już trwają pod nr tel. 691 021 775.

Przeszklone szyby Gigantycznego Akwarium umożliwiają nie tylko obserwację podwodnego świata, ale przede wszystkim pracę przynęt, co jest niezwykle istotne z punktu widzenia miłośników wędkarstwa. Dla producentów jest to z kolei doskonała okazja do prezentacji nowości na sezon 2017. Poprowadzą je gwiazdy wędkarskiego świata, z Polski i zagranicy, triumfatorzy prestiżowych zawodów.

Targom RYBOMANIA będą towarzyszyć w tym samym czasie Targi Myślistwa i Strzelectwa KNIEJE, Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX oraz Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON. Wszystkie ekspozycje będzie można zwiedzać w ramach jednego biletu wstępu.

(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!