KALENDARIUM 

Poprzedni Czerwiec Następny
Pon Wt Śr Czw Pią Sob Nie
28 29 30 31
1  
2  
22  
25  
28  
1

Pod patronatem 

W dniach 19-21 maja w Dolinie Będkowskiej odbędzie się 2. edycja imprezy „Integrowanie przez wspinanie”.

Miłka Raulin (fot. org.)Miłka Raulin (fot. org.)

Jest to impreza integracyjna środowiska wspinaczkowego. Celem jest promocja wspinaczki w skałach. Przy współpracy ze szkołami wspinaczkowymi oraz Klubem Wysokogórskim Kraków odbędą się liczne warsztaty wspinaczkowe zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych. Nie zabraknie także zawodów wspinaczkowych, tyrolki, biegu górskiego, kiermaszu sprzętu outdoorowego oraz wielu innych atrakcji.

Jednym z gości będzie Miłka Raulin (sobota, godz. 20:30). Począwszy od 2011 Miłka roku zdobyła już 8 z 9 szczytów zaliczanych do Korony Ziemi (najwyższe szczyty wszystkich kontynentów) w wersji Reinholda Messnera. Z wyjątkiem wyjazdów na Antarktydę i Piramidę Carstensza położoną w Papui, wszystkie wyprawy organizowała od A do Z samodzielnie. Do zakończenia projektu pozostał jej jedynie Everest! Miłka ma szanse być najmłodszą polką z Koroną Ziemi.

Na imprezie pojawi się też nasz czołowy wspinacz, Piotrek Schab (piątek, godz. 19.00). Jako pierwszy Polak odnotował onsajt na 8c! Ma już na koncie 9a+. W tym roku poprowadził w Hiszpanii dwie drogi 9a jednego dnia!

Pojawi się też Paweł Ramatowski (sobota, godz. 19.00). W sierpniu 2016 roku wyprawa eksploracyjna Sekcji Taternictwa Jaskiniowego Klubu Wysokogórskiego Kraków dokonała przełomowego odkrycia w systemie jaskiniowym MalaBoka, która od lat 70. XX wieku stanowi oś i główny cel eksploracji w masywie, którego potencjał szacowany jest na ponad 1900 metrów głębokości. Po 11 latach polskim grotołazom udało się odkryć ponad 1000 m nowych korytarzy, dzięki czemu długość systemu zwiększyła się z 8450 m do 9892 m. Była to trudna i wymagająca eksploracja. By dotrzeć do odległych partii Malej Boki, najpierw trzeba zejść prawie 900 m pod ziemię, a następnie przejść ponad 1000 m korytarzy, pokonując po drodze liczne zaciski.

Na Imprezie pojawią się tacy instruktorzy jak: Tomasz Ręgwelski, Wojciech Szymendera, Damian Granowski, Jakub Janas, Krzysztof Korabik, Michał Seweryn, Dawid Woźniak.

PROGRAMhttp://integrowanie.oakrakow.pttk.pl/program-2017.

ZAPISY: http://integrowanie.oakrakow.pttk.pl/zgloszenia.

(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!