W miniony weekend czołowi amerykańcy zawodnicy konkurencji SuperEnduro zmierzyli się ze sobą w pierwszej w tym sezonie odsłonie zawodów AMA EnduroCross.

SuperEnduro (fot. Grzegorz Wojtal/Kronika24.pl)SuperEnduro (fot. Grzegorz Wojtal/Kronika24.pl)

Inauguracyjną rundę, rozegraną na torze mieszczącym się w arenie Orleans Arekan, wygrał obecny Mistrz Świata SuperEnduro – Colton Haaker. 

Nowy sezon niesie za sobą nowe wyzwania i cele, a także wiele zaskakujących zwrotów akcji. Wyczekiwana od dawna, inauguracyjna runda zawodów AMA EnduroCross (amerykański odpowiednik SuperEnduro) rozpoczęła się ekscytująco! Na starcie stanęło wielu utalentowanych zawodników z USA. Wieczór w arenie Orleans Arekan, w Las Vegas, zdecydowanie należał do obecnego Mistrza Świata SuperEnduro – Coltona Haakera. Jedynym zawodnikiem, który nawiązał z nim mocną, bezpośrednią walkę był utalentowany Cody Webb. 

W formacie zawodów serii EnduroCross zaszło od zeszłego roku kilka istotnych zmian, do których należy m.in. automatyczne dopuszczenia do startu w pierwszym wyścigu głównym TOP8 zawodników ubiegłorocznej klasyfikacji generalnej. Zmiany te zaskutkowały nadziejami dużej części sportowców, którzy ciężko trenowali w przerwie między sezonami, planując przerwanie szczęśliwej passy Haaker’a oraz Webb’a. Dwaj amerykanie jednak po raz kolejny pokazali kto rządzi w wyścigach indoorowych. Cody podczas popołudniowych kwalifikacji wykręcił najszybszy czas okrążenia, z kolei Colton zdeklasował rywali, zdobywając maksymalną ilość punktów podczas wyścigów głównych.

W trakcie starć ‘jeden na jeden’ nowy format wyścigu grupuje w pary pierwszych 12 zawodników podczas pojedynczych okrążeń, mając na celu wyłonienie dwóch najszybszych riderów. Zgodnie z oczekiwaniami podczas ostatniego okrążenia walkę stoczyli ze sobą Haaker oraz Webb, z której po razy kolejny zwycięsko wyszedł reprezentant teamu Husqvarna.

Zawodnicy powalczą jeszcze w sześciu kolejnych rundach, a podczas finałowej, która odbędzie się w Ontario w Kalifornii, poznamy nowego Mistrza EnduroCrossu Ameryki. Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie po zaciętej walce rywalizację z tytułem mistrzowskim na koncie ukończył Colton Haaker, a zaraz za nim uplasował się Cody Webb. Kolejna runda AMA EnduroCross już 23 września w Reno, w stanie Nevada.

Na koniec, warto również wspomnieć, iż aż pięciokrotnym zwycięzcą cyklu AMA EnduroCross był nie kto inny jak Taddy Błażusiak.

Wyniki wyścigu głównego

 1. Colton Haaker, Husqvarna
 2. Cody Webb, KTM
 3. Trystan Hart, Husqvarna
 4. Kyle Redmond, Husqvarna
 5. Max Gerston, Beta
 6. Ty Tremaine, KTM
 7. Cory Graffunder, Husqvarna
 8. Cooper Abbott, Yamaha
 9. Joan Pau Segura, GasGas
 10. Noah Kepple, GasGas
 11. Eric Rhoten, Yamaha
 12. Geoff Aaron, GasGas
 13. Ty Cullins, Beta
 14. Quinn Wentzel, Husqvarna
 15. Spenser Wilton, Honda

Wszystkim fanom motocyklowych, indoorowych Mistrzostw Świata przypominamy, że inauguracyjna runda sezonu SuperEnduro 2018 będzie miała miejsce już 9 grudnia w TAURON Arena Kraków. To właśnie tam Mistrz Świata Colton Haaker, Cody Webb oraz jego och groźni, europejscy rywale, jak Alfredo Gomez czy Jonny Walker, zmierzą się w walce o tytuł Mistrza Globu.

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
 • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!