Pierwsze w historii Mistrzostwa Europy w Supercrossie w Polsce już 18 listopada.

Tor na Mistrzostwa Europy w Supercrossie - piątkowe przygotowania (fot. org.)Tor na Mistrzostwa Europy w Supercrossie - piątkowe przygotowania (fot. org.)

Tor jest prawie ukończony, a zawodnicy są już na miejscu. Trwają ostatnie przygotowania do wielkiego święta motocyklowego. Na dzień przed tym historycznym wydarzeniem w ERGO ARENIE odbyła się konferencja prasowa, podczas której dziennikarze mieli okazję przyjrzeć się torowi oraz spotkać z zawodnikami.
Na konferencji obecni byli zawodnicy, których widzowie mogli oglądać rok temu podczas Supercross King of Poland. Ricky Renner i Bo De Clercq podkreślili, przyjęcie z jakim spotkali się ze strony polskiej publiczności było jednym z powodów, dla których ponownie przyjechali do naszego kraju. Nie ukrywali także, że liczą na dobry wynik. Przypomnijmy, że Renner zajął drugie miejsce w klasie SX1, natomiast Bo drugie miejsce w SX2.
Projektant toru, Freddy Verherstraeten przyznał, że na budowę toru podobnego do tego, który własnie powstaje w ERGO ARENIE, z reguły potrzeba tygodnia. Jednak Freddy ze swoim zespołem ze względu na doświadczenie i nabyte umiejętności są w stanie czas budowy skrócić do dwóch dni.
Obecny na konferencji był także przedstawiciel FIM Europe – Eddie Herd. Brytyjczyk, który podczas zawodów będzie pełnić rolę sędziego głównego podkreślił, że wiąże wielkie nadzieje z pierwszą w historii odsłoną Mistrzostw Europy w Supercrossie w Polsce.
Przemysław Szymański przyznał, że Mistrzostwa Europy w Supercrossie są dużym wyzwaniem organizacyjnym. Przedstawił, że w perspektywie kolejnych lat, celem Sportainment jest stworzenie silnej europejskiej serii, która jako wydarzenie najwyższej możliwej rangi w Europie gromadzić będzie najlepszych zawodników oraz przyciągać kibiców. Nie ukrywał, że chciałby, aby runda w Gdańsku na stałe wpiszała się w kalendarz najważniejszych europejskich wydarzeń supercrossowych wzorem Dortmundu, czy Paryża.
Już 18 listopada w ERGO ARENIE napisany zostanie kolejny rozdział w historii Supercrossu w Polsce - pierwsze Mistrzostwa Europy, podczas których zawodnicy z 16 krajów walczyć będą o tytuł mistrzowski.
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!