Hokej

Reprezentacja Polski kobiet zajęła czwarte, a reprezentacja mężczyzn piąte miejsce w zakończonych w Łodzi Akademickich Mistrzostw Świata w unihokeju.

W ostatnim meczu na Mistrzostwach Świata dywizji 1A w Budapeszcie reprezentacja Polski przegrała 1:6 z kazachską drużyną.

Od 16 do 18 lutego w Katowicach na lodowisku Jantor reprezentacja Polski zagra po raz pierwszy w kraju pod wodzą Teda Nolana.

W pierwszym spotkaniu na Mistrzostwach Świata dywizji 1A w Budapeszcie biało-czerwoni przegrali 1:3 z reprezentacją Włoch.

Drugi rok z rzędu polskie hokeistki sięgnęły po brązowy medal mistrzostw świata dywizji 1B juniorek.

Turniej Euro Ice Hockey Challenge o Puchar im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego odbył się w Katowicach.

Na całym świecie kobiety uprawiające hokej na lodzie mają wyjątkowo mocne charaktery.