Trwają zapisy do 27. Biegu Powstania Warszawskiego. Na biegaczy czeka 11 000 pakietów startowych. Równoległe zapisy prowadzone są do 4. Biegu Zdobycia PAST-y.

Zdjęcie ilustracyjne (fot. pras.)Zdjęcie ilustracyjne (fot. pras.)

1 sierpnia 1944 roku stolica wystąpiła zbrojnie przeciwko hitlerowskiemu okupantowi. Padły pierwsze strzały, rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. Trwało 63 dni i kosztowało życie kilkuset tysięcy mieszkańców stolicy. Już po raz 27. warszawiacy na sportowo uczczą te wydarzenia. Przy blasku tysiąca płonących zniczy, w mroku i przy akompaniamencie patriotycznej Roty rozpocznie się Bieg Powstania Warszawskiego.

W tym roku zawodnicy wyruszą na trasę w sobotę, 29 lipca. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników w tym roku ponownie biegacze zmierzą się z dwoma dystansami – 5 lub 10 kilometrów. Obie trasy posiadają atesty PZLA. Wspólny start znajdować się będzie na ul. Bonifraterskiej.

O godz. 20.10 na trasę wyruszą biegacze na krótszym dystansie. Trasa prowadzić będzie ulicami Bonifraterską do ul. Miodowej, Krakowskim Przedmieściem i Karową. Następnie zawodnicy skręcą w ul. Wybrzeże Kościuszkowskie. Na Wybrzeżu Gdańskim na wysokości kamienia – Pomnik Pracy Nauczycieli wykonają nawrót, by następnie wbiec ulicą Sanguszki do mety na ul. Konwiktorskiej.

Sportowcy, którzy zmierzą się z dystansem 10 kilometrów wystartują o godz. 21.00. Dla nich trasa przebigać będzie ulicami Bonifraterską do ul. Miodowej, Krakowskim Przedmieściem i Karową. Dalej biegacze skręcą w ul. Dobrą, Lipową do Browarnej, Topiel i Kruczkowskiego. Po skręcie w ulicę Ludną do ul. Czerniakowskiej, a następnie ul. Wilanowską do Wioślarskiej, Wybrzeżem Kościuszkowskim (w tym tunelem) do ul. Krajewskiego, Zakroczymskiej i mety na ulicy Konwiktorskiej.

4. Bieg Zdobycia PAST-y

Bieg na 9 piętro historycznego budynku przy ul. Zielnej 39 od czterech lat towarzyszy Biegowi Powstania Warszawskiego. W Biegu Zdobycia PAST-y będzie mogło wziąć nawet 730 zawodników. Zmagania upamiętniające bohaterstwo powstańców i zaciętość walk, odbędą się również 29 lipca, ale o godz. 9.00.

Jak można się zapisać?

Podobnie jak miało to miejsce przy poprzednich biegach z cyklu „Zabiegaj o pamięć” do rejestracji wykorzystywany jest system elektroniczny działający na stronie Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA. Wystarczy założyć profil na stronie Centrum, a planując start w kolejnych biegach należy tylko wpisać swój login i hasło.

Osobiste zapisy będą prowadzone od 11 lipca w dniach i godzinach pracy biura zawodów w sali im. Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, wejście od strony ul. Marszałkowskiej. Więcej informacji o zapisach i pracy biura tutaj.

Dwa sposoby na zapisy:

poprzez stronę www.aktywnawarszawa.waw.pl (widoczny w górnej części strony baner „Rejestracja” lub „Logowanie”). Rejestracja poprzez stronę trwa nieprzerwanie od noc z 29 na 30 czerwca od godz.00.01, aż do wyczerpania limitu miejsc.

osobiście w Biurze Zawodów zlokalizowanym w sali im. Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, wejście od strony ul. Marszałkowskiej, od 11 lipca, tylko wtedy kiedy limit uczestników nie został wyczerpany.

Pakiety na Bieg Powstania Warszawskiego można odbierać od 11 lipca.

(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!