W sobotę i niedzielę (19 i 20 maja) w Wilanowie będą dwie imprezy rowerowe, Vienna Life Lang Team i Lang Team Race.

Wielki Warszawski Weekend Rowerowy (fot. org.)Wielki Warszawski Weekend Rowerowy (fot. org.)

Takiej sceny i takiej oprawy nie miała jeszcze żadna edycja Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych. Impreza była już w przepięknym Wilanowie, ale nigdy jako część Wielkiego Warszawskiego Weekendu Rowerowego. Od piątku do niedzieli tu będzie biło serce polskiego kolarstwa.

W sportowy nastrój wprowadzi nas piątkowa prezentacja trasy 75. edycji Tour de Pologne. Pod przepięknym Pałacem w Wilanowie, w świetle gwiazd, oprawiona niepowtarzalnym widowiskiem multimedialnym, które przeprowadzi nas przez najważniejsze momenty Polski i polskiego kolarstwa. Nie przez przypadek tegoroczna edycja Tour de Pologne nazywana jest Wyścigiem Niepodległości. Odbędzie się w setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj wolności i w 90. rocznicę pierwszego startu narodowego wyścigu. Dlatego też do dyspozycji wszystkich odwiedzających Wilanów od piątku do niedzieli będzie… historia na kółkach, czyli Mobilne Muzeum Tour de Pologne. Jedyne takie na całym świecie.

Sobota to już czas dla miłośników rowerowych maratonów. Cykl Vienna Life przeniósł się ze stolicy do stolicy. Warszawa gościć będzie miłośników MTB już po raz siódmy. Oprócz klasycznych dystansów i klasyfikacji, jest też i Puchar Burmistrza Wilanowa na dystansie „Mini” dla najlepszego mieszkańca i mieszkanki tej dzielnicy.

Podsumujmy. Piątek – uroczysta prezentacja „90 lat Tour de Pologne”. Sobota – Vienna Life Lang Team Maraton Rowerowy i Puchar Ministra Sportu i Turystyki. I jeszcze niedziela – szosowy Lang Team Race i koncert Grzegorza Hyżego. Tak w największym możliwym skrócie wygląda „Wielki Warszawski Weekend Rowerowy”, czyli wydarzenie, jakiego w stolicy jeszcze nie było.

Będą zmiany w ruchu drogowym

Start i meta wyścigu znajdą się na ul. S. Kostki Potockiego. Ulice S. Cendrowskiego i S. Kostki Potockiego (na odcinku od ul. S. Cendrowskiego do Kolegiackiej) będą zamknięte dla samochodów od piątku, 18 maja od godz. 6.00 do niedzieli, 20 maja do godz. 22.00. W tym czasie na ul. S. Kostki Potockiego oraz  sąsiednich parkingach będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się (znak B-36) wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela (tablica T-24).
Uczestnicy maratonu rowerowego Vienna Life Lang Team wystartują w sobotę, 19 maja o godz. 11.00. Trasa przejazdu będzie prowadziła ulicami: Przyczółkowa – Z. Vogla – Ruczaj i Rosy – Prętowa – Sągi i dalej ulicami na terenie gminy Konstancina-Jeziorna, m.in. drogą nr 721 (Obórki, Ciszyca i Opacz) i ul. Poniedziałek, następnie powrót ulicami: Wał Zawadowski – Prętowa – Rosy – Ruczaj – Z. Vogla – Przyczółkowa. Trasa zawodów będzie zamykana jedynie okresowo na czas przejazdu kolarzy w godz. 11.00 – 16.30.
Uczestnicy wyścigu Lang Team Race wystartują w niedzielę, 20 maja o godz. 11.00. Trasa przejazdu będzie prowadziła ulicami: Przyczółkową i Ł. Drewny – Rosochata – Wiechy i dalej ulicami na terenie gminy Konstancina-Jeziorna: Okrzewska – Bielawska – Mirkowska – al. Wojska Polskiego – J. Piłsudskiego – Warecka – Prosta – Jabłoniowa – droga nr 868 (Słomczyn i Obory) – droga nr 712 (Czernidła i Łęg) – droga nr 721 (Ciszyca i Obórki) i powrót ulicami: Wdechy – Rosochata – Ł. Drewny i Przyczółkową.
W niedzielę od ok. godz. 11.00 na ulicach Przyczółkowej i Ł. Drewny na odcinku od ul. Z. Vogla do S. Kostki Potockiego zamknięty dla samochodów będzie jeden pas jezdni prowadzącej w kierunku centrum, a od ul. S. Korbońskiego do skrzyżowania z ul. Z. Vogla zamknięta będzie cała szerokość jezdni. Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się na drugiej jezdni (kierowcy przejadą na nią przez przewiązkę na skrzyżowaniu z ul. S. Korbońskiego). W czasie wyścigu może nie być możliwości skrętu z ul. Przyczółkowej (jadąc od strony centrum) w lewo w ul. Z. Vogla. Normalny ruch na ul. Przyczółkowej zostanie przywrócony ok. godz. 17.00.
(UMW)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!