8. Basso (CAN) +01'38''
 9. Kangert (AST) +02'35''
 10. Sorensen (TST) +02'50''

Kolarstwo

Kolarz jadący w zespole Tinkoff-Saxo, nie dał szans rywalom w Krakowie i został pierwszym Polakiem od ponad dekady, który zwyciężył w TdP. Ostatni etap czyli 25-kilometrowa jazda na czas wygrał Belg Kristoff Vandewalle.

Belg z grupy Lotto-Belisol jako pierwszy wjechał na metę pod katowickim Spodkiem, kończącą najdłuższy, 236-kilometrowy etap tegorocznego wyścigu dokoła Polski. Żółtą koszulkę lidera zachował Czech Petr Vakoc, a najlepszy z Polaków, Maciej Paterski jest dziesiąty w klasyfikacji generalnej.

Przez trzy dni, Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego gościł najlepszych kolarzy trialowych na świecie. Ich zmagania zapierały dech w piersiach.

Jubileuszowy 70. Tour de Pologne już za nami. Kolarze przejechali łącznie 1238 kilometrów w dwóch krajach.

Bukowina Tatrzańska. Około 1300 zawodników wzięło udział w Tour de Pologne Amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej. Po dojeździe do mety kolarze byli bardzo bardzo zmęczeni, ale zgodnie podkreślali, że to dla nich wielkie święto kolarstwa i czas, w którym mogli poczuć się jak zawodowcy.

Bukowina Tatrzańska. Kolumbijczyk Darwin Atapuma wygrał szósty etap kolarskiego Tour de Pologne wokół Bukowiny Tatrzańskiej. Liderem klasyfikacji generalnej został Chcrisoph Riblon, który zameldował się na mecie na drugim miejscu.