Do Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017 pozostały już niecałe dwa miesiące.

Zdjęcie ilustracyjne (fot. Łukasz Nowak/Kronika24.pl)Zdjęcie ilustracyjne (fot. Łukasz Nowak/Kronika24.pl)

Dziś, z wizytą roboczą w ramach przygotowań do turnieju, Kraków odwiedził zespół przedstawicieli UEFA/PZPN z Richardem Haydenem – greenkeeper’em UEFA, czyli osobą odpowiedzialną za jakość murawy, na czele. Przedstawiciele UEFA/PZPN pozytywnie ocenili stan murawy na stadionie miejskim przy ul. Kałuży, gdzie rozgrywane będą mecze turnieju, m.in. grupowe, półfinał i finał imprezy. Za miesiąc kolejna ocena UEFA stanu płyty tego stadionu.
– Greenkeeper UEFA przekazał wszystkie swoje uwagi operatorowi obiektu. Teraz przygotuje i przekaże mu dokładny raport dotyczący stanu murawy i wytycznych, jakie musi ona spełniać, aby mistrzostwa odbywały się na perfekcyjnie przygotowanym boisku. Dziś usłyszeliśmy, że na ten moment wymiana murawy nie będzie konieczna. Zalecane są natomiast intensywne zabiegi pielęgnacyjne, takie jak aeracja, piaskowanie, dosiew traw i nawożenie murawy. Wszystko po to, aby młodzi piłkarze grali na boisku najwyższej jakości – podkreśla Jacek Bartlewicz, koordynator operacyjny EURO U21 2017 w Krakowie.

Przypomnijmy, Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 21 odbędą się od 16 do 30 czerwca w naszym kraju. W turnieju zmierzy się 12 reprezentacji: Polski, Niemiec, Czech, Danii, Włoch, Słowacji, Szwecji, Anglii, Portugalii, Serbii, Hiszpanii i Macedonii. Decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej, Kraków znalazł się wśród sześciu miast-gospodarzy tej imprezy. Oprócz stolicy Małopolski, młodzi piłkarze będą rywalizować w Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Lublinie i Tychach.

W Krakowie zostaną rozegrane mecze eliminacyjne grupy C (znalazły się w niej reprezentacje Niemiec, Czech, Danii i Włoch), półfinał oraz finał imprezy. Drużyny zagrają na stadionie miejskim przy ul. Kałuży. W naszym mieście i okolicach wytypowano również kilka obiektów, które będą pełnić funkcję centrów treningowych dla poszczególnych reprezentacji i wszystkich sędziów prowadzących mecze turniejowe. Są to stadiony miejskie przy ul. Reymonta 22, na Suchych Stawach, obiekty Garbarni, Górnika Wieliczka oraz stadion OSiR-u w Zabierzowie.
(UMK)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!