Międzynarodowy turniej tenisowy Copernicus Bowl odbędzie się w dniach 6-12 sierpnia na kortach KT Legia przy ul. Myśliwieckiej 4A.

Zdjęcie ilustracyjne (fot. Legia/pras.)Zdjęcie ilustracyjne (fot. Legia/pras.)

Będzie to międzynarodowy turniej ITF Juniors Copernicus Bowl rangi Grade 3. Zmagania, w których weźmie udział ok. 150 uczestników rozpoczną się eliminacjami 6 sierpnia. Turniej główny odbędzie się w dniach 8-12 sierpnia. To będzie najbardziej prestiżowy turniej juniorski rozgrywany w tym czasie nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie.
Turniej Copernicus Bowl po raz pierwszy zagościł w Warszawie w 2014 roku. W sierpniu w stolicy odbędzie się czwarta edycja.
Co roku biorą w nim udział zawodnicy z całego świata. Wśród nich bardzo mocną od lat ekipę stanowią polskie juniorki i juniorzy. Dzięki temu właśnie turniejowi mają szansę dostać się do światowej elity juniorskiego tenisa. To konieczny i niezbędny krok do uzyskiwania w przyszłości sportowych wyników na miarę Agnieszki Radwańskiej, Jerzego Janowicza czy Łukasza Kubota.
Tym razem do imprezie zgłosiło się ponad 600 tenisistów z całego świata. Po selekcji w turnieju weźmie udział 150 zawodników z 41 państw. Będzie także czołówka najbardziej obiecujących juniorów z Polski walczących o przepustki do juniorskich turniejów wielkoszlemowych
Warto dodać, że ponownie organizatorzy zapewniają obowiązkowe przy okazji takiego turnieju tzw. hospitality dla wszystkich uczestników pozostających w drabince. Hospitality obejmuje zakwaterowanie w turniejowym hotelu i wyżywienie w klubowej restauracji. Będą z niego korzystać również trenerzy i opiekunowie.
- Bardzo się cieszę, że kolejną edycję naszego turnieju w tym roku mocno wspiera Grupa Lotos. Dzięki temu Copernicus Bowl zostanie przeprowadzony na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Mam nadzieję, że współpraca z Lotosem nie będzie jednorazowa. Liczymy, że uda się ją kontynuować w przyszłości
i organizować razem jeszcze większe turnieje, być może zawodowe - powiedział prezes KT Legia Jerzy Hertel.
- Na kortach stołecznego klubu rozpoczynały się kariery wielu wspaniałych zawodników. Przez wiele lat odbywały się tu imprezy najwyższej światowej rangi. Teraz czas, aby kolejna edycja juniorskiego turnieju wyłoniła nowe talenty tenisa - dodał Hertel.
W imprezie zobaczymy wielu znakomicie rokujących reprezentantów Polski w kategorii do lat 18. W zeszłym roku w rywalizacji chłopców najlepszy okazał się Georgij Krawczenko z Ukrainy, a w gronie dziewcząt nie do pokonania była Rumunka Mihaela Lorena Marculescu. Zmagania deblistów wygrała polska dwójka Konrad Fryze-Marcin Skowroński.
Tegoroczne mecze z kortu głównego będą transmitowane w Internecie. Dla kibiców przygotowano wiele atrakcji.
Jedna z nich będzie pokaz tenisa niewidomych i niedowidzących. Klub Tenisowy Legia wspiera od ponad roku działania fundacji Blind Tennis Polska.

Plan turnieju


Sobota 05.08
Eliminacje – weryfikacja 16.00 - 18.00
Niedziela 06.08
Początek gier: 8.00
I runda eliminacji
Poniedziałek 07.08
Początek gier: 8.00
II runda eliminacji
III runda eliminacji
Wtorek 08.08
Początek gier: 8.00
I runda singla chłopców
I runda singla dziewczyn
Środa 09.08
Początek gier: 9.00
II runda singla chłopców
II runda singla dziewczyn
I runda debla chłopców
I runda debla dziewczyn
Czwartek 10.08
Początek gier: 9.00
Ćwierćfinały singla chłopców
Ćwierćfinały singla dziewczyn
Ćwierćfinały debla chłopców
Ćwierćfinały debla dziewczyn
Piątek 11.08
Początek gier: 10.00
Półfinały singla chłopców
Półfinały singla dziewczyn
Półfinały debla chłopców
Półfinały debla dziewczyn
Sobota 12.08
Początek gier: 11.00
Finał singla chłopców
Finał singla dziewczyn
Finał debla chłopców
Finał debla dziewczyn
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!