Od 13 kwietnia MPK SA w Krakowie testuje ekologiczny autobus Lion’s City firmy M.A.N. wyposażony w silnik Euro 6.

Autobus firmy M.A.N. (fot. pras.)Autobus firmy M.A.N. (fot. pras.)

Testy potrwają tydzień, do 21 kwietnia. W tym czasie autobus będzie kursował m.in. na linii nr 169 z Zajezdni Wola Duchacka do Górki Narodowej. 

Testowany autobus jest niskopodłogowy, wyposażony w cichy system klimatyzacji i monitoring. Ma długość 12 metrów i może przewieźć jednocześnie prawie 90 osób, w tym 30 na miejscach siedzących. Autobus posiada funkcję tzw. przyklęku, obniżającą prawą stronę autobusu podczas wsiadania pasażerów oraz jest wyposażony w rampę do wjeżdżania wózków inwalidzkich. Wewnątrz jest także wydzielone miejsce dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach oraz dla rodziców podróżujących z dziecięcymi wózkami.

Dzięki silnikowi spełniającemu wysokie europejskie normy Euro 6 autobus jest przyjazny dla środowiska, a jednocześnie nowoczesne rozwiązania wpływają na zmniejszenie zużycia paliwa. Z kolei zastosowane w autobusie segmentowe poszycie ścian bocznych znacząco skraca czas i koszt ewentualnych napraw.

Warto podkreślić, że MPK SA zaplanowało w tym roku testy kilku rodzajów autobusów. Zebrane doświadczenia będą wykorzystane przy zakupie kolejnych ekologicznych autobusów dla krakowian.

(mpk)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!