Kilka dni temu w godzinach popołudniowych, na ul. Dobrego Pasterza w Krakowie doszło do zatrzymania kierującego samochodem marki VW Sharan.

Zdjęcie ilustracyjne (fot. policja)Zdjęcie ilustracyjne (fot. policja)

Chwilę wcześniej, policjanci ze Sztabu Policji z KMP w Krakowie patrolujący ten rejon, zauważyli jadące zygzakiem auto co mogło wskazywać, że kierujący jest pod wpływem alkoholu albo środków odurzających. 47-letni kierowca VW potwierdził, że kilka godzin wcześniej zażywał amfetaminę. W związku z tym, mężczyźnie została pobrana krew do badań na zwartość narkotyków. Podczas przeszukania samochodu policjanci natrafili na 4 donice, w których rosły 43 krzewy konopi indyjskich. 47-latek poinformował policjantów, że nie wie do kogo należą, bo znalazł je na śmietniku. W pojeździe znaleziono także 100 g suszu marihuany oraz 60 g białego proszku najprawdopodobniej amfetaminy.

Sprawę przekazano wydziałowi do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutów posiadania znacznych ilości środków odurzających (art.62 ust.2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii) oraz uprawy znacznej ilości konopi indyjskich (art.63 ust.1 i 3). Wobec podejrzanego zastosowano dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Jeśli okaże się, że momencie kierowania samochodem był pod wpływem narkotyków usłyszy również taki zarzut (art. 178 a KK).

(KWP)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!