Gabriela Lazarek codziennie o godz. 17:00 staje na kwadrans w Cieszynie na Rynku i czyta Manifest Piotra S.

KOD Małopolska oraz mieszkańcy Cieszyna i Katowic (fot. org.)KOD Małopolska oraz mieszkańcy Cieszyna i Katowic (fot. org.)

Jej samotna walka o demokrację nabrała już symbolicznego znaczenia. Jej przesłanie to "Ja, zwykły szary obywatel wzywam Was. Nie czekajcie dłużej".

7 stycznia 2018 Gabriela wzięła wolne, ale to nie znaczy, że Manifest Piotra nie został odczytany w Cieszynie. KOD Małopolska oraz mieszkańcy Cieszyna i Katowic zastąpili Gabrielę.

Kilkadziesiąt osób zaśpiewało wspólnie Hymn Polski, piosenkę "Wolność". Manifest Piotra S. podzielono na mniejsze fragmenty, aby w jego czytaniu mogła wziąć udział jak największa ilość osób.
Gabriela Lazarek śledziła relację na żywo przez internet i była bardzo wzruszona.

Przewodnicząca KOD Małopolska, Danuta Czechmanowska, tak komentuje wydarzenie:
Gabrysia Lazarek jest przykładem wzorowej obywatelki, która od 2 miesięcy w niewielkiej miejscowości samotnie broni demokracji. Naszą obecnością chcieliśmy pokazać, że jej postawa wzbudza nasz szacunek i poparcie. Chcemy również pokazać innym osobom z małych miast i miasteczek, które zgadzają się z przesłaniem Piotra Szczęsnego, że nie ważne jest czy protestują sami, czy w większej grupie, ważne jest przesłanie, odwaga i przyzwoitość.
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!