„Pod blokiem przy ul. Miłej od kilku dni chodzi duży jeż i dziobią go ptaki” – zgłoszenie o takiej treści z prośbą o jak najszybszą interwencję wpłynęło do warszawskiej straży miejskiej.

Złapana świnka morska (fot. SM)Złapana świnka morska (fot. SM)

Po przyjeździe na miejsce strażnicy z Ekopatrolu znaleźli ukryte w trawie zwierzątko, które okazało się .... świnką morską.

W poniedziałek 15 stycznia ok. godz. 12:15 do straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie, że przy ul. Miłej na Woli pomiędzy blokami od kilku dni przebywa jeż. Po przybyciu na miejsce okazało się, że w trawie siedzi zwierzątko – ale nie jeż, tylko …świnka morska.

„Ukryty w trawie maluch faktycznie z daleka łudząco przypominał jeża, stąd najprawdopodobniej ta pomyłka przy zgłoszeniu. Odłowiona przez nas świnka morska była wyziębiona i na grzbiecie miała widoczne drobne rany” – relacjonuje podejmujący interwencję funkcjonariusz Maciej Jankowski z Ekopatrolu Straży Miejskiej m. st. Warszawy. „Ogrzaliśmy zwierzątko w dłoniach i jak najszybciej przewieźliśmy je do przychodni weterynaryjnej” - dodaje strażnik.

W lecznicy stwierdzono, że pomimo wychłodzenia i drobnych ran świnka morska jest w dobrej kondycji. Zwierzę pozostanie pod opieką specjalistów.
(SM)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!