Warszawski Ursynów, to właśnie tam 19 listopada odbyło się spotkanie Víta Jedlički - prezydenta Liberlandu z jego sympatykami.

Spotkanie Víta Jedlički - prezydenta Liberlandu - z jego sympatykami (fot. Aleksandra Parkita)Spotkanie Víta Jedlički - prezydenta Liberlandu - z jego sympatykami (fot. Aleksandra Parkita)

Spotkanie dotyczyło planowania otwarcia ambasady w naszym kraju. Vít Jedlička promował idee swojego państwa, wszystkim zainteresowanym przedstawiał problemy z jakimi będą się zmagać, aby utworzyć silny i niezależny kraj, który umiejscowiony jest między Serbią, a Chorwacją. Jedlička opowiadał jak wygląda proces zakładania państwa we współczesnym świecie. Wspominał o administracji, gospodarce, przemyśle. Spotkanie uświetniły prywatne anegdoty i ciekawostki, dzięki którym zebranie nie przypominało typowego politycznego wiecu. Po zakończeniu wystąpienia prezydenta Liberlandu publiczność miała możliwość zadawania pytań. Przybyłych na spotkanie interesowały kierunki rozwoju tej mikronacji, znaczenie symboli na oficjalnej fladze Liberlandu oraz możliwość dostępu do broni. Na spotkaniu obecni byli posłowie z ugrupowania Kukiz'15: Tomasz Jaskóła i Jacek Wilk, przewodniczący partii Szczęść Boże – Grzegorz Braun oraz publicysta Stanisław Michalkiewicz.

Atmosfera panująca na zebraniu była sympatyczna i niezobowiązująca. Prowadzący oraz goście prezentowali postawy pełne szacunku dla drugiej strony.

Jest to pierwsza wizyta Víta Jedlički w Polsce. Planowane są kolejne dwa spotkania w Poznaniu i Wrocławiu.

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!