W trosce o bezpieczeństwo podróżujących podczas Świąt Wielkanocnych, jak co roku, trwały wzmożone działania Policji.

Zdjęcie ilustracyjne (fot. policja)Zdjęcie ilustracyjne (fot. policja)

Od soboty na polskich drogach doszło do 187 wypadków, w których zginęło 19 osób, zaś 261 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 765 nietrzeźwych kierowców.

W analogicznym okresie w ubiegłym roku doszło do 173 wypadków, na drogach zginęło 29 osób, a 252 zostały ranne. Policjanci zatrzymali 876 nietrzeźwych kierowców.

Chociaż cieszy widoczna od kilku lat tendencja spadkowa w zakresie zatrzymanych nietrzeźwych kierujących to jednak wciąż w wypadkach ginie za dużo osób. Tegoroczna aura nie sprzyjała kierowcom – w wielu regionach Polski padał śnieg, deszcz oraz deszcz ze śniegiem. Jednak główną przyczyną wypadków były brawura, nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

W, np: Małopolsce wstępny bilans tegorocznych wyjazdów świątecznych pokazuje, że w okresie od 14 do 17 kwietnia 2017 roku doszło do 22 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 22 zostały ranne. W czasie prowadzonych działań policjanci wyeliminowali z ruchu prawie 90 nietrzeźwych kierujących
Podczas ubiegłorocznych Świąt Wielkanocnych doszło do 16 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 19 zostało rannych.

Od piątku do poniedziałku w Warszawie i okolicznych powiatach doszło do 14 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 16 odniosło obrażenia. Zatrzymano też 40 nietrzeźwych kierowców i 22 rowerzystów.
Dla przypomnienia na drogach stolicy przez cztery świąteczne dni ubiegłego roku policjanci odnotowali 10 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 14 zostało rannych. Zarejestrowano 125 kolizji. Zatrzymano też 20 nietrzeźwych kierujących.

Przez okres Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilkanaście tysięcy policjantów. Oprócz kontroli prędkości i trzeźwości sprawdzali oni również stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci.
(mw)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!