W Kancelarii Premiera odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, ministra MSWiA Joachima Brudzińskiego i Komendanta Głównego Policji Jarosława Szymczyka.

Konferencja prasowa (fot. MSWiA/Twitter)Konferencja prasowa (fot. MSWiA/Twitter)

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego razem z funkcjonariuszami z Republiki Południowej Afryki uwolnili Polkę, która została tam porwana.
Za uwolnienie 54-letniej kobiety porywacze zażądali 2 miliony euro. Wcześniej w internecie poznała 30-letniego mężczyznę z RPA.

W wielu przypadkach z około 10 tys. uprowadzeń dla okupu osoby porwane w RPA nie zostają odnajdywane.

Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk:
Po otrzymaniu sygnału o uprowadzeniu polskiej obywatelki w RPA i żądaniu przez sprawców 2 mln euro okupu, uruchomiono współpracę międzynarodową z m.in. z Europol i FBI.
Dzięki szybkiemu wysłaniu policjantów CBŚP do RPA udało się uwolnić polską obywatelkę, a także ustalić kto ją przetrzymywał. Kobieta wczoraj wróciła bezpiecznie do kraju.
13 kwietnia dzięki wielomiesięcznej pracy funkcjonariuszy CBŚP, holenderscy policjanci ujawnili i zabezpieczyli około 3,5 tony haszyszu praz około 2,5 tony prekursorów do produkcji amfetaminy.

Premier Morawiecki:
Bardzo dziękuję wszystkim funkcjonariuszom za zapewnienie bezpieczeństwa Polaków. Za to, że Polacy czują się bezpiecznie, a Wy działacie w sposób sprawny i z ogromnym zaangażowaniem. Niezwykle się cieszę, że nasze działania prowadzą do podwyższenia bezpieczeństwa Polaków. Blisko 90% Polaków czuje się bezpiecznie i to jest dla nas bardzo ważne.

Minister Brudziński:
Polska obywatelka w RPA została uratowana przy pomocy Centralnego Biura Śledczego Policji.
Do 2020 roku do służb mundurowych trafi ponad 9 mld zł, to przekłada się na realne podwyżki dla funkcjonariuszy i ich budżetów domowych.
Od 1 maja do służb mundurowych na podniesienie pensji dla funkcjonariuszy najmniej uposażonych trafi 150 mln zł.
Prawie 70% Polaków ocenia dobrze Policję.

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!