Polscy strażacy skończyli już udział w misji gaszenia pożarów lasów w środkowej Szwecji.

Polscy strażacy w Szwecji (fot. GFFFV Poland)Polscy strażacy w Szwecji (fot. GFFFV Poland)

Obecnie działania prowadzone były już tylko w jednej strefie (strefa nr 3 - pomiędzy miejscowościami Karbole i Ljusdal). Prace skupiały się przede wszystkim na gaszeniu frontu pożaru przy wsparciu śmigłowców, synchronizacji zrzutów wody prowadzonych przy użyciu urządzeń GPS oraz dozorowaniu pola pracy i gaszeniu miejsc znajdujących się pod powierzchnią ziemi, w których spala się torf. W pracach udział brało ponad 80 strażaków i ponad 20 pojazdów. Ratownicy, którzy nie byli zaangażowani w działania w strefie, prowadzili proces przeglądu sprzętu oraz pojazdów przed wyjazdem do kraju.

5 sierpnia br. o godz. 22:10 moduły GFFFV Poland wypłyną do Świnoujścia, ich przybycie do kraju planowane jest w poniedziałek, tj. 6 sierpnia br. o godz. 5:10.

O godzinie 6:30 zaplanowano oficjalne przywitanie polskich strażaków przez delegację państwową: Pana Mateusza MORAWIECKIEGO Prezesa Rady Ministrów, Pana Joachima BRUDZIŃSKIEGO Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Pana gen. brygadiera Leszka SUSKIEGO Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.
(KCKRiOL,PSP)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!